Nyheter og nyhetsarkiv

Den digitale NET-kreft dagen 2020!

Tusen takk til alle som har engasjert seg på den internasjonale NET-kreft dagen den 10. november.
I år måtte vi tenke alternative opplegg og tilbud for våre medlemmer på den internasjonale NET-kreft dagen 10. november. I stedet for fysiske arrangementer rundt omkring i Norge i regi av lokallagene, ble det i stedet et virtuelt løp og et digitalt seminar!
Skjermbilde 2020 11 10 kl 195349

Programmet for det digitale seminaret på NETkreft-dagen 2020:

Her kan du se hele det digitale seminaret (lenken fører deg til den offisielle Facebook-siden vår og videoen som ligger publisert der).

Vi avsluttet NET-kreft dagen med Audun Myskja som synger "Vår beste dag"!

En stor takk til alle bidragsytere og foredragsholdere!

Virtuelt løp:
#Sebraløpet 2020 foregikk fra 1.-10. november. Som så mange andre virtuelle løp, bestemte deltakerne selv når og hvor de ville løpe, innenfor tidsperioden 1.-10. november. I stedet for å løpe, kunne man også trille, sykle, gå osv., og det var heller ikke noe krav til minstedistanse. Vi oppfordret medlemmene våre til å utfordre familie og venner til å delta, og dele bilder av seg selv i sosiale medier. På den måten kan vi sammen skape økt oppmerksomhet om nevroendokrin kreft. Alle deltakere fikk tilsendt diplom og sebra-pins i posten. Vi trakk også ut noen tilfeldige vinnere blant de påmeldte. Vi har laget en egen nyhetssak med noen av bildene som ble delt under løpet.
 
Skjermbilde 2020 11 10 kl 205338
 
Det virtuelle løpet og det digitale seminaret er to gode arrangement som på hver sin måte er med på å spre mer kunnskap og økt bevissthet om nevroendokrin kreft! Det er første gang CarciNor arrangerer denne typen virtuelle og digitale opplegg, men vi håper og tror at vi vil få muligheten til å lage flere små videosnutter med helsepersonell med temaer som angår våre medlemmer.
 
Takk for engasjement og støtten i år, vi sees den 10. november 2021! 

Skjermbilde 2020 12 01 kl 105915

NET Cancer Day in Norway

For the first time ever CarciNor arranged two digital events for this year’s NET Cancer Day. We started with a virtual race on November the 1st that lasted until midnight on the 10th. The goal was to encourage more everyday physical activities!

Throughout NET Cancer Day we published a series of short videos. Ingrid Stenstadvold Ross, the CEO at the Norwegian Cancer Society, thanked CarciNor for our good work. Dr. Espen Thiis-Evensen, a NET-expert from Oslo University Hospital, gave a lecture on neuroendocrine tumors. Helle Aanesen (AKTIV Against Cancer) talked about the importance of physical activities before, during and after cancer treatment. Dr. Audun Myskja gave an inspirational lecture about coping techniques.

 

Kontakt oss

CarciNor
Postboks 11 Kjelsås
0411 Oslo

Tlf. 21 420 680
post(a)carcinor.no

Kontakt info her ....

For likepersoner

Web likeperson button

Web likeperson button logg inn Web likeperson button skjema

NETverket

NetVerket 2 2015 

CarciNors medlemsblad
Tilsendes fritt til alle medlemmer 
Bli medlem >>

Følg oss

sos button insos button fsos button tsos button psos button Ln

Web likeperson button snakke med

Web medlem button 2

Web gi gave button forsk blå

Web NET butikk button